Yalova Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Yalova Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında, toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yalova Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Genel iş Sendikası Bursa Bölge Şube Başkanı Selahattin Atak, Genel iş Sendikası Yalova Belediyesi İşçi Temsilcileri Tolga Bayraktar, Hüseyin Çalışkan ve Burhan Karahasanoğlu ile işçiler katıldı.

Koçal, 5 yıllık görev süresi içerisinde işçilerle ikinci toplu sözleşmeyi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye şartları ve ortalamasındaki iyileştirmenin neredeyse 2,5 katı gibi bir artış veriyoruz. Kalem kalem hepsi aynı orana gelmiyor ama net yüzde 18, sosyal haklarda ise yüzde 100’e varan iyileştirmeler neticede devletin enflasyon oranının üzerine bir iki puan koyarak yaptığı toplu sözleşmenin 2,5 katı üstünde bir iyileştirme yaptık. Gönül daha fazlasını vermeyi arzu etse de imkanlarımız bu kadardı” diye konuştu.

Genel iş Sendikası Bursa Bölge Şube Başkanı Selahattin Atak ise Başkan Koçal’a teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Bugün yaptığımız toplu sözleşmede Türkiye ortalamasının üzerinde bir artış aldık. Sosyal haklarımızda da önemli iyileştirmeler var. Bu sözleşme 2 yıllık bir sözleşme. Kanser ve benzeri hastalıkları olan personel ve yakınları tedavi gördüğü süre içerisinde belediyeden destek alacaklar. Yine eğitime destekler var. Başkanımıza bu anlayışlı tavrından dolayı çok teşekkür ederim.”

Ardından Koçal ve Atak toplu sözleşmeyi imzaladı.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>