Zambak çalışanları artıyor

Yalova Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Naim Ardıç, Zamandan ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetimi Sistemi (ZAMBAK) hakkında bilgiler verdi. Ardıç, Zambak projesi çerçevesinde 350 kişinin belediyeye gelmeden çalıştığını söyledi.

Yalova Belediyesi’nin 14 yıldır üzerinde çalıştığı projenin olumlu sonuçlarının her geçen gün arttığını söyleyen Ardıç, “Teknolojik imkanların da kullanılmasıyla çalışanları günün her saati hizmet üretebilir seviyeye yükselten proje, internet tabanlı çalışması sayesinde de hizmeti kamu binalarında üretme mecburiyetini ortadan kaldırmıştır. Tüm bu yapının sonucunda iş, işlem, çalışan ve birim performansları, şahsi inisiyatif olmaksızın objektif ve şeffaf bir şekilde yine internet tabanlı iş zekası platformundan anlık olarak izlenebilmektedir. Kurumumuz çalışanlarının yıllardır süren özverili çalışmaları sonucu tamamlanan projemiz, devletimizin her kademesine detayları ve uygulama örnekleri ile sunulmuş ve büyük takdirle karşılanmıştır. Neticede devletimizin personel yönetimindeki en üst mercii olan Devlet Personel Başkanlığı ile işbirliğine gidilmiş ve çalışmalarımızın ülkenin tüm kamu kuruluşlarına örnek olması adına eşgüdümlü çalışma kararı alınmıştır. Bu tablodan da anlaşılacağı üzere, yapılan çalışmaların tümü hiçbir ayrıntısı atlanmadan tüm kamu yönetimi ve kamuoyuyla paylaşılmıştır” dedi.

Yalova Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Naim Ardıç, önyargılı bakış açısının ciddi sıkıntılara yol açabileceğine işaret ederek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede ZAMBAK sisteminde çalışan personel sayısı iddia edildiği gibi 61 değil, daha fazladır. Proje Yalova Belediyesi’nde çalışanların yüzde 70’ini kapsamakta olup, buna göre yaklaşık rakam 350’dir. İtfaiye ve Zabıta Müdürlükleri ile hizmet masaları, tahsilat vezneleri, nöbet esasına göre çalışan birimler ve şoförler, görevlerinin vasfı gereği mekandan bağımsız olarak çalışamamaktadır. Ancak teknolojik gelişmeler ve vatandaşlarımızın teknoloji kullanımlarının artması yukarıda saydığımız grupların da projeye dahil edilmesi imkanını sunacaktır. Çalışanlarımızın iş güvencelerinin yasalarla koruma altında olduğu kurumumuzda, proje dahilinde çalışanlarımızın günün hangi saatinde toplam kaç dakika hizmet ürettiği izlenebilmektedir. Daha önce de defalarca kamuoyuyla paylaştığımız gibi, bilgisizliğin oluşturduğu önyargılı bakış açısı, sadece kurumumuza değil, ülkemiz kamu yönetimine ciddi zararlar verecektir. Kamu yönetimine yeni bir soluk getirecek, tüm ezberleri bozacak projemiz değerlendirilirken, kurumumuz ve ülke menfaatleri korunarak değerlendirme yapılması en büyük arzumuzdur.”

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>