Yalova EML Polonya’da Türkiye’yi temsil ediyor

Yalova Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Comenius projesi kapsamında Polonya’nın Krakow şehrine gitti. Proje ekibinde öğretmen ve öğrencilerden oluşan 8 kişi yer alıyor.

Yalova Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Polonya, Litvanya, Finlandiya, Yunanistan ve Macaristan’ın da ortağı olduğu proje çalışmalarına katılmak üzere Polonya’ya gitti. Su kaynaklarının türleri, ülkelerindeki su kaynaklarının miktarı ve kalite durumu, ülkelerindeki alternatif enerji kaynakları, atıklar, geri dönüşüm, ekolojik sistem ve bunların haritasının oluşturulması gibi bir çok çalışmanın gerçekleştirileceği toplantılarda Yalova’yı 8 kişilik bir ekip temsil edecek.

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden yapılan açıklamada, “Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları Türk Ulusal Ajans tarafından kabul edilen proje kapsamında, bu projeye ülkemizin yanında Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Polonya, Litvanya, Finlandiya, Yunanistan ve Macaristan ülkeleri dahil oldu. 4. toplantı Polonya‘da gerçekleştirilecek. Her katılımcı kendi ülkesinin kısa bir tanıtımını yaptıktan sonra çevrelerinde bulunan su kaynaklarının türleri, ülkelerindeki su kaynaklarının miktarı ve kalite durumu, ülkelerindeki alternatif enerji kaynakları, atıklar, geri dönüşüm, ekolojik sistem ve bunların haritasının oluşturulması gibi konularda çalışmalar yapacak” denildi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>