Yalova’da boşanma oranları arttı

Türkiye İstatistik Kurumu Verilerine göre Yalova’da 2013 yılında boşanma sayısı bir diğer yıla oranla %5,34 oranında arttı. En fazla boşanmanın yaşandığı ilçe ise Çiftlikköy oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS)’ne göre hazırlanan boşanma oranlarına göre Yalova’da 2013 yılında boşananların sayısında artış yaşandı. TÜİK Kocaeli Bölge Müdürü Zeki Bostancı imzası ile yayınlanan verilerde şu bilgilere yer verildi;

“2013 yılında Yalova’da medeni duruma göre boşanmış olanların sayısındaki artış oranı %5,34 ile dikkat çekmektedir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre, Yalova ilinde ikamet eden 15 yaş üzeri kişilerin medeni durumları incelendiğinde, boşananların bir önceki yıla göre %5,34 artış gösterdiği görülmektedir.

2013 yılında Yalova ilinde bir önceki yıla göre evli olanların sayısı ise %3,07 artmasına rağmen; evli olanların sayısındaki bu artış 15 yaş üzeri nüfus artış oranının altında kalmıştır.2013 yılında bir önceki yıla göre evli olanların oranı %10,97 ile en fazla ise Termal ilçesinde artarken, %1,07 ile en az artış Altınova ilçesinde gerçekleşmiştir. Boşanmış olanların oranı bir önceki yıla göre %10,87 ile en fazla Çiftlikköy ilçesinde artarken, en az artış %0,96 ile Altınova ilçesinde gerçekleşmiştir”

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>