Terziler liderini seçti

Yalova Terziler Odası Olağan Genel Kurulu YESOB Salonunda yapıldı. Başkanlık için 2 liste kıran kırana yarıştı.

Yalova Terziler Odası Genel Kurulu Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (YESOB) Salonunda gerçekleştirildi. Terziler Odası Başkanı Erdal Kardaşko ve Yeliz Yıldız Boroğlu başkanlığındaki 2 listenin aday olduğu kongre divanın teşkil edilmesi ile başladı. Divan Başkanlığına YESOB Başkanı Selami Tokay seçildi. Kongreye ayrıca Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk, Bakkallar ve Büfeciler Odası Başkanı Faik Gülhan, Çınarcık Esnaf Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, Çınarcık Şoförler Odası Başkanı Abdullah Gencer, CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman ile oda üyeleri katıldı.

Kongre faaliyet ve gelir, gider bilançolarının okunmasının ardından konuşmalarla sürdü. İlk olarak kürsüye gelen Yalova Terziler Odası Başkanı Erdal Kardaşko, “Bizim en temel amacımız oda üyesi esnafın menfaatlerini korumaktır. Bunun için yeniden göreve seçilirsem mevcut belediye ile diyaloğu daha da kuvvetlendireceğim. Esnafımıza yeni kredi imkanları sağlamak adına bankalarla görüşmeler yapacağım. Yani sözün kısası bugüne kadar esnafımızın hayrına nasıl çalıştıysam,bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Yeliz Yıldız Boroğlu ise, “Odayla ilgili çok fazla projem var. Ancak önce odanın üyeleriyle bir birlikteliğe kavuşturulması lazım. Üyeler odaya güvenmiyor. Biz birlikteliği sağlayarak odanın üyelerine hizmet etmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından konuşmalara geçildi. Listelerde ise şu isimler yer aldı;
Erdal Kardaşko- Başkan
Asil Üyeler: Muharrem Çalışkan, İlhan Aydemir, Ayşenur Uluçay Bozdemir, Nergis Erbeyli, Serpil Çolak Bakış, Sibel Kantarcıoğlu
Yeliz Yıldız Boroğlu- Başkan
Asil Üyeler:Birgül Tuncer, Berrin Tombalak, Osman Kangal, Gülşah Çelik, Sefer Güllü, Yeşim Ünay Dinçtürk

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>