Tabletler dağıtıldı

Fatih Projesi kapsamında 81 ille aynı anda Yalova’da da Tablet dağıtım töreni düzenlendi.

Yalova İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen programda konuşan Yalova Valisi Esengül Civelek, “Ücretsiz tabletler devletin eğitim ve öğretimde teknolojiye verdiği önemin bir göstergesidir” dedi.
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen “Fatih Projesi” kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da düzenlenen ve 81 ilde 3 bin 500 okulda 675 bin öğrenci ve öğretmenle eşzamanlı tablet bilgisayar dağıtım töreni Yalova’da Vali Esengül Civelek, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Yalova İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi. Tablet bilgisayar dağıtım töreninde konuşan Valimiz Esengül Civelek, ”Günümüz bilgi çağında, bilgi ve bilgiye erişim büyük önem taşımaktadır. Eğitimde teknoloji kullanımının bilgiye hızlı erişim sağladığını hepimiz biliyoruz. Gençlerimizi hayata en iyi şekilde hazırlayabilmek için devletimiz eğitim-öğretim alanında büyük yatırımlar gerçekleştirmektedir. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, okullardaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla ‘Fatih Projesi’ kapsamında öğretmenlerimize ve öğrencilerimize dağıtılan ücretsiz tabletler devletin eğitim ve öğretimde teknolojiye verdiği önemin bir göstergesidir. Tablet bilgisayar eğitimi ile derslerde bilişim teknolojisi araçlarının kullanım etkinliği sağlanacaktır. Sevgili gençler sizler için bilgiye erişim sadece bir tuş mesafesindedir,sizler çok şanslısınız.Bugün ülke genelinde 81 ilde eş zamanlı başlatılacak olan tablet dağıtım töreninin ve dolayısıyla da Fatih Projesinin hayırlı,uğurlu olmasını temenni ederken,öğretmenlerimize,öğrencilerimize başarılar diliyor,saygılar ve sevgiler sunuyorum “dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere tabletlerini Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ve AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun verdiler.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>