Yalova Polisi’ne SMS’le ulaşılabilecek

Yalova İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren 155 Polis İmdat numarasına ücretsiz kısa mesajla (SMS) ulaşılabileceğini duyurdu.

Türkiye geneliyle aynı anda Yalova’da da devreye girecek 155 kısa mesaj servisi ile ilgili bilgi veren İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, bu sayede vatandaşların polise daha hızlı ve kolay erişeceğini söyledi. Yüksel, ‘Ülkemizde, teknolojideki yenilikler doğrultusunda güvenlik hizmetlerinde fırsat ve imkân eşitliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın polise daha hızlı ve kolay erişmesi, özellikle engelli vatandaşlarımızın polise en kısa sürede ulaşması maksadtıyla 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren yurt genelinde 155 SMS servisi faaliyete geçecektir. 155 SMS hattına SMS atan vatandaşlarımız, zor bir durumla karşılaştıklarında cep telefonlarından SMS (kısa mesaj ) ile 155 numarasına ücretsiz olarak ihbar ve şikayette bulunabilecekler.

Vatandaşlarımız 155 SMS servisini, cep telefonunun SMS bölümüne ihbar edilecek konuyu detayları ile birlikte yazarak 155 numarasına göndermek suretiyle ücretsiz olarak kullanabilecekler. Söz konusu 155 SMS servisi ile emniyet teşkilatı kendisine duyulan güven ve saygıyı attırmanın yanında vatandaşa verdiği önem ile de ‘Engelsiz Türkiye’ projesi kapsamında engellerden bir tanesini daha kaldırmış olacaktır. 155 SMS servisi 01.02.2014 tarihinde kullanıma açılacaktır’ dedi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>