KKYDP Yalova tarımına yüksek katkı sağlayacak

Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, yatırımlardan tamamlanan projeleri yerinde inceledi. Gümüş, “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın Yalova’nın tarımına sağladığı ve sağlayacağı katkı azımsanmayacak derecede yüksektir” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nü ziyaret eden Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Doç. Dr. Masum Burak, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Enver Aksoy, Yalova’daki gelişmeler ile ilgili İl Müdürü Selim Karahan’dan bilgi aldılar. Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) ekonomik yatırımlarından tamamlanan projeleri yerinde inceledi.

Mevlüt Gümüş; yatırımcılarla yatırım konularına göre piyasa şartları, uygulama ve çalışma yöntemleri, KKYD programının kırsal kalkınmaya katkısı ve kırsal kalkınmanın Yalova’daki durumu hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, şöyle konuştu:

“Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amacıyla yürütmekte olduğumuz KKYDP programının Yalova’nın tarımına sağladığı ve sağlayacağı katkı azımsanmayacak derecede yüksektir.”

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>