Vali Civelek: “İşbirliği ve güçbirliği ivme kaybetmeyecek”

İl İstihdam Kurulu 2014 yılının ilk toplantısını Yalova Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantıda özel sektörde işe yerleştirme oranının 2013 yılında bir önceki yıla oranla %63 artış gösterdiği belirtildi. Yalova Valisi Esengül Civelek ise, “2014 yılında da isbirliği ve güçbirliği ivme kaybetmeyecek” dedi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2014 yılı ilk toplantısını Yalova Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. İlgili kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıya Yalova Valisi Esengül Civelek başkanlık etti. Toplantıda 2013 yılı faaliyet raporu masaya yatırıldı. Rapora göre 2013 yılında İŞKUR tarafından 168 kurs programı düzenledi. Bu programlardan toplam bin 307 kişi yararlandı. 2013 yılında İŞKUR 2 bin 152 kişiyi işe yerleştirerek başarılı bir yıl geçirdi. Bu sayı baz alındığında 2013 yılında bir önceki yıla oranla özel sektörde işe yerleştirmede %63’lük bir artış yaşandığı gözlendi. Aktif iş programlarında kursiyerlere ise 2 milyon 273 bin 405 TL ödenek gerçekleştirildi. 2013 yılı Yalova İşgücü Piyasası Araştırma Raporu’da kitaplaştırılarak ilgili kurumlara dağıtıldı.

Toplantıda söz alan Yalova Valisi Esengül Civelek, “2013 yılı bu anlamda oldukça verimli geçti. 2014 yılında da işbirliği ve güçbirliği ivme kaybetmeyecek. Bu yılda istihdam garantili mesleki eğitim kursları açılmaya devam edilecek. İlimizde yoksulluk ve işsizlikle mücadele edilmesi açısından istihdam büyük önem taşıyor. Bu anlamda İŞKUR tarafından düzenlenen İş Başı Eğitim Programlarına başvuru şartlarının da kolaylaşması önemli bir etken olacaktır. Programlar işyeri ziyaret çalışmaları ile iş verenlere daha iyi anlatılmalıdır” dedi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>