Pavey: “Yalova’yı bir dünya kenti yapacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey Yalova’da 15 belediyenin tamamını kazanacaklarını ve Yalova’yı bir dünya kenti yapacaklarını söyledi.

Pavey, “Başta Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman olmak üzere tüm başkan adaylarına kefilim” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ile birlikte CHP Yalova İl Teşkilatı tarafından Uygulama Oteli’nde düzenlenen programa katıldı. Alkışlar arasında salona giren Pavey ve İnce partililerden büyük ilgi gördü. Adeta salona sığmayan partililere bir selamlama konuşması yapan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce hükümete saldırdı. “Biz kediyi görünce kedi, hırsızı görünce hırsız” deriz diyen İnce, “Bu haftada öldürülmedik. Sağ salim geldik. Çalıp, çırpıyorlar, kasaları dolduruyorlar. Sonra biz hırsız var diye bağırınca bize kızıyorlar. O ayakkabı kutularına dolarları ben mi doldurdum. Yatak odasına kasaları ben mi koydum. Savcı araştırmasın, emniyet soruşturmasın, muhalefet sesini çıkartmasın kasaları doldursunlar. Yok öyle yağma. Saldırmak yetmez. Bizi tehdit edip döveriz sizi diyorlar. Saldırmak, yumruk atmak yetmez. İstersen biber gazınla, istersen tankınla,TOMA’nla gel biz bunları söylemeye devam edeceğiz. Biz AKP’nin tümüne hırsız demedik ki, biz kediyi gördük mü kedi, hırsızı gördük nü hırsız deriz. Dün köye gittim.Benim anam bana, ‘Ben seni o meclise birilerine yumruk atıp kavga edesin diye göndermedim’ dedi. ‘Eğer birilerine yumruk atarsan sana hakkımı helal etmem’ dedi. 70 yaşındaki köylü anam böyle derken, bu ülkenin başbakanı olacak kişisi özür dilemem diyor, hatta teşvik ediyor. Bu adamdan kurtulmamız lazım” şeklinde konuştu.

İnce’nin konuşmasının ardından söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey ise, “”Başkanlarında hayalleri olmalıdır. Mutlaka bu hayallerinizi gerçekleştirmek için çalışın. Bizim Yalova’da ki hayalimiz 15 belediyenin tamamını almak olmalı. Yalova’yı alacağız. Yalova Belediyesi’ne CHP bayrağını çekeceğiz. Bu ilin çok önemli potansiyelleri var. İlin bu potansiyellerini adil, hakkaniyetli ve sosyal bir anlayışla bir tek biz harekete geçirebiliriz. Yıllardır bir çiçek kenti olan Yalova neden halen bir Dünya kenti olamadı biliyor musunuz. CHP anlayışına kavuşamadı da ondan. İşte biz belediyeyi aldığımızda bu kent hızla gelişecek, çiçeğiyle gelişecek, deniziyle, güneşiyle gelişecek, doğasıyla, turizmi ilke gelişecek. Yalova hak ettiği her şeye CHP yönetiminde kavuşacak. Ben Yalova Belediye Başkan adayımız Vefa Salman’a da, diğer tüm başkan adaylarımıza da kefilim. Onlara güveniyorum. Onlarda bu inancı görüyorum. Hep birlikte 30 Martta sandığa gidecek ve AKP’yi yönetimlerden silip atacağız” diye konuştu.

Toplantıya Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman, Termal Belediye Başkan adayı İbrahim Taner, Altınova Belediye Başkan adayı İsmail Toprak, Kaytazdere Belediye Başkan adayı Ali Kangal, Subaşı Belediye Başkan adayı Musa Kuş, Koru Belediye Başkan adayı Kamil Yaman, Çınarcık Belediye Başkan adayı Avni Kurt, Armutlu Belediye Başkan adayı Abdullah Gencer ve Tavşanlı Belediye Başkan adayı Nedret Gülen’de katıldı. Programa Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ ise daha önceden bir program dolayısıyla katılamadı.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>