Yalovalı öğrenciler Mesnevi’yi dağıttı

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, “Kültürümüz Okuma Projesi” kapsamında “Vapurda Okuyoruz” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte gemiye binen öğrenciler yolculara kitap dağıtıp onlarla birlikte okudu.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir kaç yıldır sürdürülen “Kültürümüz Okuma Projesi” bu yılda devam ediyor. Bu yıl ise Vapurda okuyoruz teması ile start alan projeye Yalova Belediyesi ve İDO’da destek verdi. Yalova Belediyesi etkinlik için gerekenleri sağlarken İDO’da vapurlarda yolculuk edecek öğrencilerden ücret almadı. Hep birlikte Recep Tayyip Erdoğan feribotuna binen öğrenciler Mevlana’nın ünlü eseri Mesnevi’yi yolculara dağıttı. Feribotla Yalova’dan Pendik’e geçen öğrenciler yolculuk boyunca yolcularla birlikte kitap okudu. Proje Pendik’ten Yalova istikametine de devam etti.

Proje hakkında bilgi veren Yalova Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selda Altan proje kapsamında 3 bin adet kitap dağıtacaklarını dile getirerek, “Biz 8’nci yüzyıldan beri yazılı eserlerimiz ortaya çıktığından beri okuyan bir toplumuz. Bunu yeniden dile getirmek amacıyla Kültürümüz Okuma adı altında bir projeyi hayata geçirdik. Vapurlarda Okuyoruz ise bu projenin ilk basamağı. Huzurevlerinde Okuyoruz, Kahvehanelerde Okuyoruz, Kafelerde Okuyoruz, Pikniklerde Okuyoruz ve Anaokullarında Okuyoruz ayaklarıyla bu projeyi sürdüreceğiz. 3 bin adet kitap dağıtılacak projede” dedi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>