Yalovaspor güçlenerek dönüyor

Süper Lig’de alt sıralardan kurtulma çabası içerisinde olan batı bölgesi ekiplerinden Yalova’da devre arası kamp çalışmaları tamamlandı. 6-12 Ocak tarihlerinde Girne’de kampa giren Yalova’da teknik direktör Bülent Aytaç, olumlu bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

3 Ocak’ta ikinci devre çalışmalarına başladıklarını, 6 Ocak’tan itibaren ise Girne’de kampa girdiklerini ifade eden Aytaç, günde çift idman yaptıklarını, futbolcuların çalışmalarından memnun olduğunu kaydetti.

Çok güzel bir çalışma ortamı bulduklarının altını çizen Aytaç, hem mental, hem de fiziksel olarak takımının güçlendiğini vurguladı.

“Tekpınar bize katkı sağlayacak”

Cihangir’den kadrolarına kattıkları Mustafa Tekpınar’ın Süper Lig tecrübesi olan bir futbolcu olduğunu bu yüzden de nokta bir transfer yaptıklarını ifade eden Aytaç, bu oyuncunun takıma katkısının olumlu yönde yansıyacağını düşündüğünü kaydetti.

Kamp döneminde yaptıkları hazırlık maçlarında Geçitkale’yi 1-0, Girne Halk Evi’ni de 5-1 yendiklerini söyleyen Aytaç, bu karşılaşmalarda takımının son durumunu gördüğünü belirtti.

“Aksilik çıkmazsa Obide ve Amadou ile lige gireceğiz”

Aytaç, kampın tamamlanmasının ardından oyunculara iki günlük izin verdiği belirten Aytaç, yarın çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Yabancı oyuncu konusunda Emmanuel Obide’yi ülkeye getirdiklerini ve bu oyuncuyu Girne Halk Evi karşılaşmasında denediğini ifade eden Aytaç, yorgun olmasına rağmen Girne Halk Evi müsabakasında 45 dakikada iki gol attığını ve şu anda pozitif bir görüntü çizdiğini vurguladı.

Bir aksilik çıkmaması durumunda yabancı oyuncularının Amadou ile birlikte Obide’nin olacağını söyleyen Aytaç, yabancı oyuncuların kamp sonrasında ara vermeden çalışmalarının devam ettiğini ve onları lige kadar iyi duruma geleceğini söyledi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>