Çınarcık’a MOBESE sistemi kuruluyor

İl Genel Meclisi Çınarcık İlçesinde MOBESE sisteminin kurulması için gerekli kaynağı sağlayarak önümüzdeki günlerde ihaleye çıkmayı planlıyor.

Yalova’nın Çınarcık İlçesinde güvenliğinin daha da arttırılmasına önemli katkı sağlayacak olan MOBESE sisteminin kurulması için 2 yıldır çalışmalar sürüyor. Bu konuda en önemli ayak olan ödenek sıkıntısı da aşılmak üzere. Toplam maliyeti 700 bin TL’yi bulacak olan sistem için Yalova Valiliği ve AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun’un gerekli çalışmayı başlattığını dile getiren İl Genel Meclisi üyesi Murat Kaya, ” Mobese sisteminin, suçun önlenmesi adına caydırıcı bir etken olduğu kadar, suçtan sonra faillerinin yakalanması sürecinde de güvenlik güçlerine kolaylık sağlayacak.

Mobese sistemi Çınarcık’a yapılacak en önemli hizmetlerden biri olacak. Proje ile ilgili keşif ve maliyet çalışmaları İl Emniyet Müdürlüğü’nün ilgili birimleri tarafından hazırlanıyor. İlk etapta 4 nokta ve 16 kamera ile sistem kurulması planlanıyor. Tüm giriş-çıkışlar, Meydan ve Dörtyol kavşağı, yüksek çözünürlüklü kameralar sayesine anlık görüntü ile izlenecek ve müdahale edilecek” dedi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>