Yalova Üniversitesi sponsoru başka şehirde arıyor

Yalova Üniversitesi Termal İlçesinde hizmete girecek olan Rehabilitasyon Merkezi’nin bakım ve onarımı için gereken parayı Yalova’da bulamayınca çareyi çevre illerde sponsor aramakta buldu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan protokolle resmen Yalova Üniversitesi’ne geçen Termal ilçesindeki Rehabilitasyon Merkezi’nin bakım ve onarımı için ihtiyaç duyulan 4.5 milyon TL bulunamadı. Hal böyle olunca Yalova Üniversitesi rotasını il dışına çevirdi. Başka illerde sponsor aramaya başladıklarını dile getiren Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu üstü kapalı sitemde de bulundu. Eruslu açıklamasında, “YÖK gönderdiğimiz bölümler halen onay bekliyor.

Şimdi Sağlık Bilimleri Fakültesi açılması için YÖK’e başvuracağız. Bu fakültenin yeri de Termal’de ki Rehabilitasyon Merkezi olacak. Orasının bakım ve onarımı için gereken 4.5 milyon TL’nin bulunabilmesi içinde yoğun bir çaba içerisindeyiz. Şu anda orası ile ilgili durum tespiti yaptık. Bulduğumuz her kuruşla bir yerini bitireceğiz. Amacımız burasını bir an önce Yalova’ya kazandırabilmek. Yalova’da bu parayı bulamıyoruz. İl dışından sponsor arayışına girdik. Ama bu da çok acı bir durum. İlimizdeki işadamları, zenginler, kurumlar, kuruluşlar ilin eğitimine katkı sağlayacak olan bir tesisin bakım ve onarımı için destek olmuyor. Biz Yalova’da hizmete açılacak olan bir fakültenin binasının onarım parasını başka illerde arıyoruz. Bunun da iyi irdelenmesi lazım” dedi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>