Yalova için kış tedbirleri belirlendi

Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban başkanlığında yapılan “kış tedbirleri” konulu toplantıda, kış mevsiminde alınacak önlemler belirlendi.

Valilikte düzenlenen toplantıda, kış döneminde yağmur, tipi, kar yağışı, sis, buzlanma gibi olumsuz hava koşulları sonucu muhtemel trafik kazalarının önüne geçebilmek, ölüm ve yaralanmaları en az seviyeye indirebilmek amacıyla bazı kararlar alındı. Toplantıda alınan kararlar şöyle: “Acil Yönetim Merkezi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde oluşturulmuş, iller arası ve diğer kurumlarla koordinasyon bu merkezce sağlanacak. Kentte trafik ulaşımını etkileyecek hava durum raporu, kış mevsimi süresince Meteoroloji Müdürlüğünce Acil Yönetim Merkezine bildirilecek. İzmit ve Bursa devlet karayolunda yoğun kar yağışı, buzlanma gibi olumsuz hava koşulları sebebiyle karayolunun trafiğe kapanması halinde Acil Yönetim Merkezince karayolu elverişli hale gelinceye kadar araçların bekletilmesi sağlanarak, terminallerden otobüslerin hareketlerine izin verilmeyecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı taşımalı eğitim yapan servisler için köy yollarının devamlı açık tutulması sağlanacak. Yoğun kar yağışı durumunda okul servis araç şoförleri servise çıkmadan önce Acil Yönetim Merkezini telefonla arayarak yolların kapalı olup olmadığını öğrenerek hareket edecek. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ambulansların görevlileri, hasta veya yaralılara müdahale için yola çıkmadan veya çevre illere hasta sevkinden önce yol durumu hakkında Acil Yönetim Merkezinden bilgi alacak. Kapanan yollarda tuzlama çalışmasının yapılacak. Arıza, kaza veya hava şartları nedeniyle yolda kalan araçların kurtarılmaları için özel veya resmi vinç ve kurtarma araçları yol kesimleri, kavşaklar ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğünde hazır bekletilecek.” Toplantıya, kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>