Yalovalı milli güreşçiler protokole tepkili

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonalarında madalyalar kazanan eski milli güreşçi Yalova Belediyespor Güreş Şube Sorumlusu Ali Kayalı, Gençlik ve Spor Bakan Suat Kılıç’ın da katıldığı yeni spor salonunun açılış töreninde eski güreşçi Sırrı Acar ile birlikte protokole girememesine tepki gösterdi.

Defalarca milli mayoyu terleten Ali Kayalı, eski dünya şampiyonu olan Sırrı Acar ile birlikte 2 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunun açılış töreninde protokole davet edilmemelerinden dolayı kırgın olduğunu söyledi. Kayalı, “Bir Sırrı Acar ve Ali Kayalı kolay yetişmiyor. Bizi onure etmelerini bekliyorduk. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın ilimizdeki 2 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunun açılış töreninde protokolde yer almak için davet bekliyorduk, ancak sporla alakası olmayanlar o gün sayın bakanımızın çevresini sarmıştı.

Bu kişilerin spora ne katkısı olmuştur, çok merak ediyorum. Sırrı Acar ile ben, ülkemizi yurt dışında temsil ederek dereceler kazandık. Sporun içinden gelen bizler, o gün protokolde olmak isterdik. 25 sene bu sporun içinde kaldım. Şimdiki gibi rahat değil, o zamanın şartlarında sıkıntılı dönemde elde ettiğimiz başarılar belli. Eski şampiyon ve devlet sporcusuyum. Ömür boyu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın verdiği koruma altındayım. Yalova’da iki kişiyiz. Sırrı Acar ve ben. Bu protokol organizasyonunu valilik yapıyor. Neden bizi protokole davet etmediler? Haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum. Bugünlere sporcu kimliğimizle geldik ve bundan sonra da bu kimlikle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>