Yalova’nın Zambak projesi finale yükseldi

Yalova Belediyesi, ‘Zamandan ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetimi’ (ZAMBAK) projesiyle TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın (TBV) ortaklaşa verdiği “eTR Ödülleri”nde finalist oldu.

“eTR Ödülleri” töreni 12 Aralık 2013 tarihinde TBMM Başkanlığı’nın himayesinde Ankara’da düzenlenecek. TBMM’de yapılacak ödül törenine Yalova Belediyesi de finalist olarak katılacak. Devlette örnek uygulamalara dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenmesi ve özendirilmesi maksadıyla verilen “eTR Ödülleri”ne bir çok proje katılıyor.”Kamuda bir reform niteliği taşıyan ZAMBAK yaygınlaştıkça verimlilik ve hizmet kalitesi yükselecektir” diyen Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, “ZAMBAK modelinin benimsenmesi ile birlikte diğer e-devlet uygulamaları da toplumun artan ve değişen beklentilerinin karşılanmasını kolaylaştıracak.

Bizler bunun adımlarını 2000’li yılların başında attık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde rekabetçi, dinamik ve bilgiye dayalı ekonomiye sahip olunması, bilgi toplumuna dönüşümün sağlanması ve e-Avrupa eylem planının Türkiye’ye uyarlanması hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik başbakanlığın 9.10.2001 tarihli ve 352 sayılı genelgesi ile e-Türkiye projesinde yerel yönetim uygulamalarında pilot il olarak seçildik. 1999 depreminin ardından bir yandan deprem yaraları sarılırken, diğer yandan 2001 yılında ISO 9001 kalite belgesini aldık.

04-05 Eylül 2003 tarihlerinde Avrasya e-Belediye Forumunda “Dünyadan ve Türkiye’den Gerçek e-Yönetim Örneği” seçildi. 04-05 Eylül 2003 Tarihlerinde Türkiye’ den sadece Yalova, Eurocities (Telecities) ve Global Cities Dialog üyeliklerine kabul edildi.

Eylül 2012 tarihinde faal olarak kullanılan Zamandan ve Mekândan Bağımsız Kamu Yönetim Sistemi (ZAMBAK) Marmara Belediyeler Birliği’nce kurumsal gelişim projeleri kategorisinde birincilik ödülü aldı. Kasım 2012 tarihinde TÜBİTAK Kamu Sertifikasyon Kongresinde başarı öyküleri kısmında sunum yaparak büyük takdir topladık” dedi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>