Engelliler “Biz de varız” dedi

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Dünya Engelliler Günü dolaysıyla bir farkındalık etkinliği düzenledi.

Atatürk İlkokulu önünde toplanan engelliler ellerindeki dövizlerle, “Toplumda biz de varız” dediler.Dünya Engelliler Günü Yalova’da değişik etkinliklerle kutlanırken, en anlamlı etkinlik Yeni Yaşam Engelliler Derneği üyelerinden geldi. Hep birlikte Atatürk İlkokulu önünde toplanan engelliler ve engelli yakınları ellerinde engellilere yönelik mesajların yer aldığı dövizlerle bir farkındalık etkinliğine imza attılar.

Burada etkinliğin amacı hakkında bilgi veren Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı ve Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Murat Arslanhan, “Engelli ve engelsizler bir ağacın dallarıdır” vurgusu yaptı. Hayatı paylaşmak için hiçbir engelin bulunmadığını dile getiren Arslanhan, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla burada bir farkındalık etkinliği yapmak istedik. Derdimiz topluma bu hayatta engellilerin de var olduklarını göstermek. Bu hayatı paylaşmak için bir engel yok.

Engelliler de engelsizler de bir ağacın dallarıdır. Bunu halkımızın da anlaması için bugün saat 3-5 arasında 2 saatlik bir etkinlik bu. Biz buna 3-5 nöbeti adını verdik. Her engelli ellerinde taşıdığı dövizle Yalova sokaklarında dolaşarak engellilerle ilgili halkımıza bir mesaj verecek” dedi.Ardından hep beraber şehrin sokak ve caddelerine dağılan engelliler 3-5 saatleri arasında vatandaşların engellilere yönelik bilinçlendirilmeleri için dolaştılar.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>