Çınarcık’ta öğrenci servisi devrildi: 18 yaralı

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir servis aracı devrildi.

Kazada araç sürücüsü dahil 18 öğrenci yaralandı. Çınarcık ilçesinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne öğrencileri taşıyan, M.A (42) yönetiminde 77 S 433 plakalı servis aracı, Çalıca Kalıcı Konutları mevkisinde virajı alamayarak devrildi.

11 öğrenci olay yerine gelen ambulansla Çınarcık Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken 6 öğrenci ve araç sürücüsü ise Yalova Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Çınarcık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 11 öğrenci ile Yalova Devlet Hastanesi’ndeki 3 öğrenci ve araç sürücüsü taburcu edildi.

Hastanede müşahide altında tutulan öğrencilerden Eda Akçura’nın (16) bacağında kırık, Ayşegül Daştan’ın(15) dudağında yarık ve Ayşenur Peçe’nin (16) belinde zedelenme olduğu öğrenildi. Kazada taburcu edilen öğrencilerden Sanem Can’ın (16) ise kolunda kırık olduğu belirtildi. Kaza sonrasında öğrencileri ziyaret için Yalova Devlet Hastanesi’ne giden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Saat 08.30 civarında Çınarcık ilçesinde bulunan Yalova Sağlık Meslek Lisesi’ne öğrencileri taşıyan servis, Çalıca Konutları mevkisinde viraja girerken yerin kayganlığından dolayı araç devrildi ve çukura düştü.

Orada öğrencilerimiz vardı. 11 tane öğrencimiz Çınarcık Devlet Hastanesi’ne, 6 öğrencimiz de Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şu an itibariyle 11 öğrencimiz Çınarcık Devlet Hastanesi’nden taburcu edildi. Yalova Devlet Hastanesi’nden de 3 tane arkadaşımız ayrıldı. Şu anda 3 öğrencimiz yatıyor. Bir öğrencimizin kolu kırık, birinin bacağı kırık alçıda yatıyor. Birinin dudağı patlamış, dikiş atılacak. Bir öğrencimizin de belinde bir sıkıntı var. Tomografi sonucunda ne olduğu belirlenecek. Hepimize geçmiş olsun. Hiçbirinin hayati tehlikesi yok.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>