Topçular’dan 48 saatte 63 bin araç geçti

Bayram dönüşünde en büyük araç yoğunluğunun yaşandığı Topçular Feribot iskelesinde sükunet hakimken, yetkililer 2 günde 63 bin aracın iskeleden geçiş yaptığını açıkladı.

Bayram tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin en büyük yoğunluğu oluşturduğu noktalardan birisi olan Topçular İskelesi, sakin bir gün geçiriyor. Cuma ve cumartesi günleri uzunluğu 10 kilometreyi aşan araç kuyruklarının oluştuğu Topçular’da bugün ciddi bir yoğunluk beklentisi de hakim değil. Alınan tedbirlerin işe yaradığını ve şu ana kadar 63 bin araç taşıdıklarını dile getiren İDO Bölge Sorumlusu Hakan Zurnacı, “9 günlük bayram tatili sebebiyle İDO olarak gerekli tedbirler alındı.

13 olan feribotlarımız Sirkeci ve Harem hattından getirilen feribotlarla 17’ye çıkartıldı. Normalde 3 olan gişe sayımızı da 5’e çıkartarak vatandaşların daha hızlı geçiş yapmalarını sağladık. Eskhisar’dan bayram boyunca Topçular yönüne toplam 80 binin üzerinde araç geçti. Bunun karşılığında 63 bin araç şu ana kadar Topçular’dan Eskihisar’a geçti. Vatandaşlar bayramı erken kesip dönüşe erken geçtiler. Cuma gününden bu yana günde ortalama 13 binin üzerinde araç taşıdık. Dün yine ciddi bir yoğunluk söz konusuydu. Dün de 14 bin araç taşıdık. Bugün Topçular sakin. 17 feribotla yaklaşık 5 dakikada bir sefer yapıyoruz. An itibarı ile Topçular’da bir yoğunluk söz konusu değil” diye konuştu.

Benzer Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yalova'nın Gururu © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.

>